Zuidlaren – Heren 1 Trojans winnen belangrijke wedstrijd tegen Haren 71-58.
(Foto’s: Thomas Posthuma)
Buiten was het ijzig koud en vooral glad. Door code oranje gingen alle wedstrijden van de jeugd niet door maar om 12.30 kon er wel gespeeld worden in de warme sporthal de Zwet. De uitwedstrijd tegen Haren ging begin dit seizoen helaas verloren. Des te meer reden om deze wedstrijd serieus te nemen.
De wedstrijd begon goed voor de Trojans. De meer ervaren spelers wisten in het begin goede aanvallen te spelen en te komen tot makkelijke scores. Na het eerste kwart stond het dan ook 18-10. Het tweede kwart ging daarentegen een stuk minder. De Zuidlaarders speelden nonchalant en maakten de verkeerde keuzes. Vaak werd de moeilijkste oplossing gezocht waar een makkelijke oplossing meer voor de hand lag. Tegelijkertijd zetten de Harenaren een goed kwart neer en wisten scorend de TrojansĀ te overtreffen. Bij rust waren ze teruggekomen tot 31-26.
De tweede helft begon snel met scores over een weer maar na een paar minuten wisten de Zuidlaarders het tempo van de wedstrijd weer te bepalen en zodoende de wedstrijd weer te controleren. De stand aan het einde van het derde kwart was 55-43 en daarmee leek het gat geslagen. De jonge ploeg uit Haren kreeg in het vierde kwart geen grip meer op de ervaren Zuidlaarders en wisten dus ook niet meer dichterbij te komen. De Zuidlaarders speelden de wedstrijd in ijzige toestanden koelbloedig uit.
Namens de Zuidlaarders scoorden: S. Tissingh 22, P. Apol 21, P. Spanjer 14, M. Tadema 13, D. Palmer 9, E. Takens 7, A. Vossebelt 2, P. van Hoorn 2, T. van der Molen 2. Komende zaterdag spelen de Trojans een uitwedstrijd bij de Hornets uit Hardegarijp.